شكايات،انتقادات،پيشنهادات

شكايات،انتقادات،پيشنهادات
 
قوانین و مقررات مربوط به ارسال سفارش توسط شما مشتری گرامی:
• آدرس رسمی رستوران کلاسیک پردیس جهت ملاحظه و دریافت سفارش توسط شما مشتری گرامی ، pardisclassic.com می باشد . طبیعی است تنها سفارشات دریافت شده از این دامنه و اپلیکیشن های معرفی شده در این وب سایت مورد تایید رستوران کلاسیک پردیس می باشد و غیر از آن از درجه اعتبار ساقط می باشد.
• شما مشتری گرامی ضمن بررسی هوشمندانه و اتخاذ تصمیم مدبرانه خویش، متعهد میگردید، تا مشخصات درخواستی برای ارسال سفارشات را به بهترین شکل ممکنه و به درستی در سامانه رسمی رستوران کلاسیک پردیس، ثبت و درج نمایید. چرا که در غیر اینصورت کلیه مسئولیت های ناشی از این کار ( مانند سرد شدن غذا به دلیل ثبت و درج آدرس اشتباه و ایجا سردرگمی پیک و … ) بر عهده شما مشتری گرامی خواهد بود.
• پس از ثبت سفارش ، همکاران ضمن پاسداشت درخواست شما مشتری گرامی ، تمام سعی و تلاش خویش را نسبت به آماده سازی و تهیه سفارش درخواستی شما مشتری گرامی را به بهترین شکل ممکنه خواهند داشت ، چنانچه به هر علتی قصد لغو سفارشی را داشته باشید، این درخواست توسط شما مشتری گرامی می باید سریعاً از طریق تماس تلفنی با شماره های ذکر شده درون سایت صورت پذیرد. چنانچه بین لحظه ثبت سفارش شما مشتری گرامی و لغو آن ، مدت زمان زیادی گذشته باشد و همکاران ما سفارش شما مشتری گرامی را آماده ارسال کرده باشند و یا به پیک تحویل داده باشند ، امکان لغو درخواست فراهم نمی باشد و بالطبع علی رغم تمایل مدیران و تمامی همکاران در رستوران کلاسیک پردیس، هزینه مربوطه از این بابت بر ذمه شما مشتری گرامی خواهد بود.
• چنانچه سفارشی از سمت شما مشتری گرامی و یا رستوران کلاسیک پردیس لغو شود ، در روش پرداخت های آنلاین ، وجه پرداخت شده توسط شما مشتری گرامی، ظرف ۴۸ ساعت کاری عیناً به حساب اعلانی شما مشتری گرامی، واریز و عودت خواهد شد.
• تمامی هزینه های مربوط به سفارش اعم از مبلغ سفارش ، هزینه ارسال ، مالیات و … در فاکتور شما مشتری گرامی ( قابل دسترس در پنل کاربری و چاپ شده به همراه مرسوله ) ، قابل بررسی و رویت بوده ، تا شما مشتری گرامی، ضمن بذل عنایت خویش، دقیقا مبلغ نهایی فاکتور را پرداخت نمایید و از پرداخت هزینه هایی غیر از آن اجتناب فرمایید.
• زمان آماده سازی سفارشات و ارسال آن ها ، بسته به تعداد سفارش شما مشتری گرامی ، حجم کاری در صف درخواست های سایر مشتریان گرامی و … متفاوت است. چنانچه قصد پیگیری وضعیت سفارش خویش را دارید، ضمن تماس با شماره های پشتیبانی مندرج در سامانه رستوران پردیس ، آگاه خواهید شد که این مجموعه ضمن قدردانی از پیگیری و تماس شما مشتری گرامی ، به گرمی و افتخار گزارش مبسوط لازمه را به سمع و اطلاع شما مشتری گرامی اعلام خواهد داشت.